Top


همه ما خاطراتی از پهن کردن سفره های دورهمی در کودکی داشته ایم، سفره هایی که همه افراد خانواده گرد آن می نشستیم و در کنار یکدیگر در کمال آرامش و صمیمیت غذای خود را میل می کردیم و این اتفاق بخصو در خانه مادربزرگ ها بسیار خاطره انگیز می بود.

 

 

در گذشته که دورهمی ها رواج بسیاری داشت و پهن کردن سفره بر روی زمین نیز مرسوم بود، در هر خانه ای یک سفره قلمکاری اصفهان یافت می شد که پذیرای مهمان های آن خانه بود. سفرههایی که بوی صمیمیت در کنار زیبایی مثال زدنی آن لحظات خوبی را رقم میزد.

 

 

در گذشته استفاده از سفره های پلاستیکی و یکبار مصرف مرسوم نبوده و بیشتر خانواده ها از سفره های پارچه ای استفاده می کردند و در لیست خرید جهیزیه هر عروس خانمی خرید سفره قلم کار نیز یکی از اقلام اصلی میبود که نباید فراموش میشد.

 

 

سفره های پارچه ای مضرات استفاده از سفره های پلاستیکی را نداشته و و استفاده از پارچه های قلمکاری در تهیه سفره های پارچه ای از قدیم مرسوم بوده و یکی از صنایع دستی کاربردی ایران و بخصوص در شهر اصفهان می باشد که دارای شهرت جهانی می باشد.

 

 

استفاده از سفره های سنتی در قهوه خانه ها و سفرهخانه های سنتی بسیار مرسوم بوده و در واقع جزئی از دکوراسیون سنتی این مراکز بشمار می آید. شما نیز می توانید با خرید سفره قلمکاری اصفهان هنر و سلامتی را به خانه های خود دعوت نمائید.

 

 

اگر اهل نشستن بر سر سفره بر روی زمین نمی باشید می توانید سفره قلمکاری خود را بر روی میز استفاده کنید و به عنوان یک رومیزی زیبا و شکیل از آن استفاده نمائید.

 

 

جهت مشاهده تنوع محصولات قلمکاری و خرید عمده سفره قلمکار اصفهان به فروشگاه تک سبد مراجعه نموده. خرید کالای اصل و با کیفیت را با تک سبد تجربه کنید.

 

 

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید