Top


اگر شما در صدد خرید محصولات میناکاری می باشید می توانید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید براحتی و بدون دردسر ظروف میناکاری اصل و با کیفیت خریداری کنید. همانطور که می دانید هنر میناکاری از هنر های دستی با اصالت و چیشنه غنی ایرانی می باشد که نه تنها در شهر اصفهان که مهد این هنر شناخته شده است بلکه در بسیاری از شهر های دیگر از جمله شیراز و تهران نیز این محصولات تولید می شوند. به طوری که خرید میناکاری شیراز و تهران نیز همردیف با میناکاری اصفهان می باشد.

 

 

یکی از ویژگی هایی که در حین خرید محصولات میناکاری باید به آن توجه کنید وزن آن اثر می باشد. اگر شما با در دست گرفتن یک گلدان یا بشقاب میناکاری احساس کردید وزنی بیش از آنچه به نظر می آید داشته یا بسیار سبکتر است نشان از زیر ساخت نامرغوب و تقلبی بودن آن اثر را می دهد. بنابراین در حین خرید میناکاری روی مس به تناسب وزن و اندازه ظرف توجه داشته باشید تا کالای اصل و با کیفیت تهیه کنید.

 

 

از دیگر مواردی که در حین انتخاب یک ظرف مینا باید به آن توجه داشته باشید، ضخامت رنگ و لعاب مینا می باشد، در واقع یکی از مهمترین گزینه ها برای ارزش هنری یک ظرف میناکاری شده یکدست بودن ضخامت رنگ و لعاب بر روی ظرف می باشد که نشان از دقت و مهارت هنر مند میناکار داشته. پس در حین خرید ظروف میناکاری شده به رنگ و لعاب ظرف مینا باید توجه خاصی داشته باشید.

 

 

توجه داشته باشید که رنگ های بکار برده شده در نقاشی مینا با یکدیگر هارمونی داشته و با ظرافت خاصی پیاده سازی شده باشند و از مرز تقسیمات خارج نشده باشند و درهم رفتگی رنگها را نداشته باشیم.

 

 

 

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید