Top


یکی از انواع شیوه های تولید پارچه های منقوش سنتی قلمکاری یا چیت سازی می باشد که نقوش مورد استفاده در این شیوه بسیار شبیه به نقوش مورد استفاده در قالی، کاشی، گچبری و کنده کاری روی چوب می باشد.

 

 

در ابتدای پیدایش هنر قلمکاری نقوش مورد نظر با استفاده از قلم بر روی پارچه پیاده سازی می شد اما بتدریج و با نیاز به تولید بیشتر این نوع پارچه ها استفاده از روش جایگزین که دارای سرعت بالاتری در تولید باشد که استفاده از قالب های چوبی می باشد جاگزین شده است.

 

 

برای تولید پارچه های قلمکاری از پارچه هایی از جنس کتان، ابریشم، کرباس و سایر الیاف طبیعی که دارای رنگ پذیری بالاتری می باشند استفاده می شود و در روش های سنتی از رنگ های کاملا طبیعی استفاده می شود. این پارچه ها در شهر اصفهان به شیوه کاملا سنتی تولید می شود.

 

 

اگر به شهر اصفهان سفر کرده باشید حتما شاهد محصولات متنوع قلمکاری می باشید که تنوع طرح و رنگ آن بسیار چشم نواز می باشد. از جمله این محصولات زیبا و چشم نواز می توان به سفره قلمکاری اصفهان اشاره کرد که یکی از پر مصرف ترین محصولات قلمکاری می باشد.

 

 

همانطور که می دانید یکی از روش های ماندگاری صنایع دستی کاربردی کردن این محصولات در زندگی روزمره می باشد، پس شما می توانید با خرید سفره قلمکاری و جایگزینی آن با انواع سفرههای پلاستیکی و یکبار مصرف گامی موثر در حمایت از صنایع دستی برداشته باشید.

 

 

علاوه بر شهر اصفهان در شهر هایی نظیر کاشان، شیراز و تبریز نیز پارچه های قلمکار متنوعی تولید می شود، اما به جرات می توان گفت بهترین و بالاترین کیفیت پارچه های قلمکار مربوط به محصولات تولید شده در کارگاه های تولید پارچه قلمکاری اصفهان می باشد.

 

 

 

 برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید عمده سفره قلمکار اصفهان به صورت آنلاین به وب سایت تک سبد مراجعه نموده و ضمن خرید کالای اصل و با کیفیت از تخفیفات ویژه این سایت بهرمند شوید.

 

 

 

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

اطلاعات بیشتر و خرید