Top


شهر اصفهان با تولید بیش از دو سوم از صنایع دستی کشور مقاوم اول تولید کنندگان صنایع دستی را در کشور به خود اختصاص داده و شاید یکی از دلایلی که بر این شهر نام نصف جهان را نامیده اند تنوع صنایع دستی این شهر باشد.

 

 

با ورد به شهر اصفهان و دیدن آثار تاریخی متعدد در کنار صنایع دستی زیبا و بی بدیل این شهر گویی شما را محسور کرده و آدمی مایل است ساعت ها به تماشای این زیبایی ها بنشیند و روح نوازشگر هنر را لمس نماید.

 

 

شهر اصفهان دارای بازارچه های فروش صنایع دستی متنوعی می باشد که با ورد به این بازارها و دیدن تنوع و زیبایی محصولات صنایع دستی این شهر، پی به قدرت و اندیشه هنری هنرمند اصفهانی می بری.

 

 

در واقع لحظاتی محو تماشای هنر دستان هنرمند اصفهانی شده که قدرت شناخت زیبایی را داشته و توانسته این زیبایی را به کمک عواطف و احساسات خود در آثار تولیدی به نمایش بگذارد و همین باعث محسور کننده بودن این آثار می باشد.

 

 

هنر میناکاری یا میناسازی اصفهان یکی از انواع هنر های ظریفه هنرمندان این شهر می باشد که زیبایی و ظرافت مثال زدنی این محصولات توانسته است این هنر زیبا را به یکی از پر فروش ترین صنایع دستی این شهر تبدیل نماید.

 

 

هنر میناکاری که هنر تزئین سطح فلزات می باشد، دارای محصولات متنوعی می باشند که علاوه بر جنبه تزئینی کاملا کاربردی نیز می باشند و همین امر موجب ماندگاری این هنر زیبا و اصیل شده است.

 

 

با ورود به میدان نقش جهان شاهد تعدد کارگاه ها و فروشگاه میناکاری اصفهان می باشیم که نشان از قدرت و اندیشه هنری هنرمند اصفهانی دارد، هنری زیبا و چشم نواز که زادگاه آن شهر اصفهان می باشد.

 

 

به جرات می توان گفت یکی از دلایل محبوبیت هنر میناکاری داشتن تنوع طرح در محصولات و قیمت آنها می باشد که می تواند طیف وسیعی از مخاطبان چه از لحاظ سلیقه و چه از لحاظ قدرت خرید را پوشش دهد.

 

 

شما با ورد به بازار های میناکاری به دلیل تنوع محصولات می توانید میناکاری ارزان اصفهان را به عنوان هدیه ای زیبا و چشم نواز برای دوستان و عزیزان خود تهیه نمائید و از خرید خود لذت ببرید.

 

 

همانطور که گفته شد، محصولات میناکاری اصفهان دارای تنوع محصولات می باشد که از مهمترین ویژگی های آن می باشد، به عنوان مثال گلدان میناکاری اصفهان، بشقاب میناکاری اصفهان و .... نام برد.

 

 

بشقاب میناکاری یکی از انواع محصولات میناکاری می باشد که به دلیل دارا بودن تنوع طرح و ابعاد می تواند طیف وسیعی از سلایق را پوشش دهد.  خلاقیت یکی از ویژگی های هنرمند میناکار اصفهانی می باشد.

 

 

هنرمندان میناکار اصفهانی به منظور حفظ و حراست از این هنر زیبا، اقدامات گسترده ای انجام داده اند و در این زمینه نیز توانسته اند موفق ظاهر بشوند و تا کنون به عنوان اولین هنر دستی در صادرات غیر نفتی کشور موفق بوده اند.

 

 

هنر میناکاری در میان سایر هنر های شهر اصفهان از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشد و شما شاهد استقبال از این هنر ظریف توسط گردشگران داخلی و خارجی می باشید و به جرات می توان گفت خرید میناکاری اصفهان یکی از گزینه های سوغات این شهر می باشد.

 

 

یک اثر میناکاری مرغوب دارای ویژگی هایی می باشد که براحتی می توان ان را از یک اثر نامرغوب تشخیص داد، یکی از این مشخصه ها وزن ظرف میناکاری اصفهان می باشد که باید متناسب با ابعاد ظرف باشد.

 

 

در صورتی که وزن نسبت به ابعاد ظرف میناکاری شده بیشتر باشد نشان از عدم خلوص آلیاژ مس بکار برده می باشد و در صورت ورن کم نشان از نازکی ظرف زیر ساخت یا استفاده از آلیاژ نامرغوب می باشد.

 

 

فروشگاه تک سبد با فراهم آوردن مجموعه ای بینظیر از ظروف میناکاری شده اصفهان و  فروش این محصولات به طور مستقیم و بدون واسطه شرایط مناسبی را برای خرید این محصول فراهم آورده است.

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

اطلاعات بیشتر و خرید