Top


تنوع، زیبایی و کیفیت صنایع دستی ایرانی یکی از شاخصه های صنایع دستی ایرانی می باشد که  کشورمان را به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان صنایع دستی جهان تبدیل کرده است، یکی از سه قطب تولید کننده صنایع دستی در جهان کشورمان ایران می باشد.

 

 

حال باید بدانیم که که صنایع دستی در کشورمان بخصوص در شرایط فعلی یکی از ارکان رونق اشتغال و درآمدزایی در کشور می باشد. یکی ازدلایل این امر بومی بودن صنایع دستی و همچنین تنوع صنایع دستی ایرانی می باشد و نیاز به فرهنگ سازی در زمینه توسعه صنایع دستی می باشد. به عنوان مثال در زمینه میناکاری ایجاد فرهنگ خرید ظروف میناکاری شده یکی از ارکان رشد و توسعه صنایع دستی می باشد.

 

 

در حال حاضر در کشور ما صنایع دستی متنوعی در حال تولید می باشند که از مهمترین آنها می توان به میناکاری یا میناسازی اصفهان، خاتم کاری، مشبک، فیروزه کوبی، خاتم سازی، قلمکاری، تولید زیورآلات و .... اشاره کرد.

 

 

با توجه به اینکه یکی بزرگترین دغدغه های اقتصادی و اجتماعی حال حاضر کشورمان ایجاد فضای اشتغال زایی برای قشر جوان جامعه می باشد، می توان گفت که تلاش در جهت رونق و توسعه صنایع دستی می تواند گامی موثر در جهت تامین فرصت های شغلی باشد.

 

 

در واقع بهره گیری از ظرفیت های صنایع دستی می تواند به خوبی برای رسیدن به اشتغالزایی باشد، یکی از صنایع دستی که در سال های اخیر در این زمینه پیشرفن ت داشته هنر میناکاری یا میناسازی می باشد. این هنر در بسیاری از شهر های ایران رونق پیدا کرده و خرید میناکاری تهران یکی از صنایع دستی محبوب این شهر شده است.

 

 

با توجه به توسعه کارگاه های میناکاری در شهر اصفهان این شهر به عنوان بزرگترین مرکز خرید میناکاری روی مس در کشور شناخته شده است. این هنر ظریفه دارای قدمتی بیش از پنج هزار سال می باشد که نسل به نسل به هنرمندان بعدی منتقل شده است.

 

 

فروشگاه اینترنتی تک سبد با فراهم آوردن مجموعه ای متنوع و کم نظیر از ظروف میناکاری اصفهان و با حذف واسطه ها زمینه خرید اینترنتی میناکاری اصفهان را با بهترین کیفیت و کمترین قیمت فراهم آورده است.

 

 

برای مشاهده و خرید کلیک کنید 

اطلاعات بیشتر و خرید