Top


یکی از صنایع دستی شهر اصفهان که بسیار محبوب و پرطرفدار نیز می باشد، هنر قلمکاری یا چیت سازی می باشد، هنری که دارای پیشینه ای بس طولانی می باشد و به ساخت و تولید پارچه هایی با نقوش زیبا و با استفاده از رنگ های طبیعی و طرح های اصیل ایرانی می پردازد.

 

 

در حال حاضر عمده تولید پارچه های قلمکاری در شهر اصفهان می باشد و هنرمندان خوش ذوق اصفهانی با تولید پارچه های قلمکاری محصولات متنوعی از جمله انواع لباس های سنتی، سفره قلمکاری، کیف و.... تولید می کنند که از فروش خوبی نیز برخوردار می باشد.

 

 

سفره قلمکاری اصفهان یکی از انواع محصولات قلمکاری می باشد که دارای شهرت جهانی می باشد، سفره ای زیبا از جنس الیاف طبیعی که با نقش و نگار هایی زیبا با رنگ های طبیعی آراسته شده و می تواند مامنی برای گرد هم آوردن اعضای خانواده باشد.

 

 

با توجه به اینکه قیمت سفره قلمکاری اصفهان بسیار مناسب می باشد این محصول می تواند یکی از گزینه های برتر برای گردشگران این شهر باشد که علاوه بر جنبه تزئینی کاملا کاربردی نیز بوده و علاوه بر یک سفره می تواند به عنوان یک رومیزی شکیل مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

اوج دوران پیشرفت هنر قلمکاری در ایران به عص صفویه باز می گردد که شواهد حاکی از آن است که در دوران صفویه، حاکمان، به فرهنگ و هنر بسیار اهمیت می داده و علاوه بر پیشرفت فرهنگ و هنر ایرانی بسیاری از صنایع دستی و بومی زیبا در این دوران شکل گرفته است.

 

 

تزئین پارچه با کشیدن و طراحی کردن نقوش اسلیمی و سنتی که با استفاده از قالب های چوبی به نام باسمه را هنر قلمکاری می نامند. از جمله مهمترین طرح هایی که برای پارچه های قلمکاری مورد استفاده قرار می گیرد می توان به منظره های تاریخی، گل و بوته، طرح های اسلیمی، کتیبه ها اشاره کرد.

 

 

برای مشاهده تنوع محصولات و خرید اینترنتی سفره قلمکاری اصفهان به لینک زیر مراجعه نمائید.

 

 

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید محصول

 

 

.